Listing Courtesy of: IOWA AOR / Hubbell Homes Of Iowa, LLC
6565 NE 11th Court Des Moines, IA 50313
Pending (366 Days)
MLS #:
716673
Lot Size
5,663 SQFT
Type
Condo
Year Built
2025
IOWA AOR
Last checked May 15 2026 at 6:43 AM GMT-0500
Bathroom Details
- Full Bathroom: 1
- 3/4 Bathrooms: 2
- Fireplace: Electric
- Fireplace: 1
Listing Price History
Mar 24, 2026
Price Changed
$299,900
-1%
-$3,000
Jan 20, 2026
Price Changed
$302,900
-1%
-$2,000
Dec 31, 2025
Price Changed
$304,900
-1%
-$2,600
Dec 10, 2025
Price Changed
$307,500
-1%
-$2,200
Nov 13, 2025
Price Changed
$309,700
-2%
-$5,200
Nov 05, 2025
Price Changed
$314,900
-2%
-$5,000
Oct 23, 2025
Price Changed
$319,900
-2%
-$7,000
Oct 01, 2025
Price Changed
$326,900
-1%
-$2,600
Aug 28, 2025
Price Changed
$329,500
-11%
-$39,990
Jul 15, 2025
Price Changed
$369,490
-1%
-$5,000
May 12, 2025
Listed
$374,490